Проєктна робота «З чумаками — по сіль». Продовжується низка проєктних уроків STREAM. На кожному обідньому столі стоїть сільниця, яка нічим не приваблює нашої уваги. Куховарська сіль – звичайнісінька речовина. Але скільки міфів та легенд склалося навколо неї.
Учні 7-А, 7-Б, 7-В класів розповіли про походження та властивості солі. Про міфи та легенди, які точилися навколо не…
У княжій Україні добували сіль із кримських озер та лиманів, із галицького підгір’я. Логістику солі від XV століття до середини XIX століття здійснювали чумаки, що розвозили сіль по всій Україні. Разом з учителькою історії Людмилою Крамар ми згадали цікаві факти з життя чумаків. Козацькі прикмети про сіль.
Розчин кухонної солі дійсно є сильним електролітом. Це експериментальним шляхом довела вчителька фізики Людмила Попова. Розчин солі проводить електричний струм. Лампочка загорілася!
GALLERY GOOGLE PHOTOS
Учні готувалися до цього уроку з вересня. Разом з викладачкою хімії Людмилою Холодар вирощували кристали. Виконували практичну роботу з очищення брудної солі. Дізналися формулу кухонної солі. Ознайомилися з кристалічною граткою хлориду натрію. Кухонна сіль потрібна нашому організму, але зловживати сіллю не можна.
Вчителька української мови та літератури Ольга Яхно розповіла про народні звичаї пов’язані з сіллю. Хлібом і сіллю благословляли, вітали, зустрічали гостей. Пригадали прислів’їв на подяку коштовному мінералу. Розповіли вірш про Солотвино.
Переможці конкурсів отримали по кілограму солі в подарунок! Кухонна сіль — один з найцінніших мінералів, дарунок природи, який тисячоліттями служить людині вірою і правдою. Сіль потрібна в більшості хімічних виробництв, але її властивості до кінця не вивчені, — у звичайному кристалику заховалися мільйони таємниць…
Джерело: Людмила Холодар