14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який встановлений згідно з Указом Президента від 10 листопада 2006 року, на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.
Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.
Цей день ми згадуємо їх – тих, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі. Попри величезну ціну, яку довелося заплатити, самі ліквідатори-чорнобильці нерідко називають 14 грудня святом.
Старий саркофаг «Укриття» будувався фактично без проекту, цеглини кидалися одна на одну, заливалися бетоном, стіни виходили криві та ненадійні, але не через недбалість – просто кожен ліквідатор, що підходив близько до жерла 4-го енергоблоку, мав лічені секунди для своєї роботи, інакше він ризикував померти на місці. Через це якість та надійність «Укриття» була досить сумнівною, а строк її служби визначили як зовсім невеликий – усього 30-40 років…
До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у школі були проведені такі заходи:
- Книжкова виставка «Стежками Чорнобильського лиха», 09.12.-14.12.2020 р.
- Фотовиставка до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС «Пам’ятаймо їх подвиг», 11.12.-14.12.2020 р.
- Інформаційна хвилина «Наслідки аварії», 14.12. 2020 р.
- Виставка робіт учнів 5-7 кл. «Трагедія Чорнобиля», 11.12.2020 р.
Окрім цього, органами самоврядування було проведено між учнями 1-11-тих класів флешмоб: «Після дощу сліз — веселка щастя»! 14 грудня учні школи пройшлися класами в одязі кольорів веселки, що символізує чисте, без радіації, небо над Україною…