У вівторок, 9 лютого 2021 року, ми святкуємо 18-ту річницю Дня безпечного Інтернету акціями, що проводиться по всій земній кулі. Завдяки темі “Зробимо разом Інтернет кращим”, ми закликаємо всіх зацікавлених сторін об’єднатись, щоб зробити Інтернет безпечнішим та кращим місцем для всіх, особливо для дітей та молоді. Є багато практичних способів, за допомогою яких ви можете долучитися. Незалежно від того, чи є ви молодою людиною, батьком чи опікуном, викладачем чи вихователем, розробником політики, чи представляєте організацію чи галузь, кожен може зіграти свою роль у створенні та підтримці кращого Інтернет-світу.
On Tuesday, 9 February 2021, we will celebrate the 18th edition of Safer Internet Day with actions taking place right across the globe. With a theme once again of “Together for a better internet”, the day calls upon all stakeholders to join together to make the internet a safer and better place for all, and especially for children and young people. There are many practical ways in which you can get involved in the celebrations. Whether you are a young person, a parent or carer, a teacher or an educator, a policymaker, or whether you represent an organization or industry, everyone has a role to play in creating and maintaining a better online world.
Під час заходів варто зосередитися на можливостях, які надає Інтернет та його позитивному впливі на розвиток:
Позитивна атмосфера
Під час заходів з дітьми, вчительством, батьками та тими, хто їх замінюють, намагайтесь створювати позитивний емоційний фон спілкування та навчання, створюйте ситуації успіху.
Сприяння обговоренню
Під час заходів з дітьми забезпечте, щоб учасники та учасниці мали можливість обговорювати безпосередній зв’язок теми зі своїм щоденним досвідом користуванням Інтернетом та плануванням подальших дій безпечного використання: від спілкування у соціальних мережах до придбання товарів онлайн.
Відкритість та чесність
Відкритість до думок, міркувань, коментарів, пропозицій може сприяти подоланню цифрового розриву між дорослими та дітьми. Діти також можуть ініціювати захід із безпеки в Інтернеті для вчительства чи молодіжних працівників та працівниць.
Участь дітей та молоді
Діти та молодь мають бути залучені до планування заходів з безпечної поведінки в Інтернеті та мають можливість обирати ті теми, які потребують розгляду у контексті безпечного Інтернету.
Надання інформації про механізми захисту та отримання підтримки
Діти та молодь мають бути ознайомлені з тим, як повідомити про неналежний або нелегальний контент, який вони бачать у соціальних мережах чи на тих сайтах, якими вони користуються. Діти та молодь мають отримати інформацію про організації, сайти, телефони гарячих ліній, де вони можуть отримати підтримку, якщо стали жертвою чиїхось дій в Інтернеті або потребують допомоги під час користування Інтернетом.
Фото та відеозйомка
Центр кращого Інтернету занепокоєний тією кількістю фотографій та відео дітей, яка розповсюджуються онлайн, зокрема і протягом Дня безпечного Інтернету в Україні.
Центр кращого Інтернету, як і Ви, поважає право людини та приватність і не заохочує публікацію фотографій та відео дітей, на яких їх можна ідентифікувати і які поширені у будь-який спосіб без попередньої письмової згоди їх батьків або осіб, які їх замінюють.