Щороку 22 січня українці відзначають День Соборності України, об’єднуючись у живому ланцюзі та висловлюючи підтримку національній єдності та незалежності. Протягом століть українські землі були розділені та знаходились під гнітом Австро-Угорської та Російської імперій. Закінчення Першої світової війни та настання революційних подій, сприяли зусиллям українців у їхньому прагненні боротьби за свою незалежність. Тому День Соборності є святом для всіх громадян, символізуючи їхнє прагнення до єдності та свободи.
День Соборності України відзначає події, що відбулися 22 січня 1919 року. Того дня в Києві Українська Народна Республіка та Західно-Українська Народна Республіка ухвалили Акт Злуки, оголосивши про об’єднання Західної та Східної України в єдину державу. Акт Злуки визначав межі та форму правління соборної країни, що стала важливим кроком у становленні сучасної незалежної України. Це було визначальним моментом в історії української державності, коли було здійснено спробу об’єднати різні частини українського народу під єдиним прапором.
Вся школа святкувала цей День! А у 5 класі відбувся захід, присвячений ДНЮ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ. Ми говорили про історію створення цього свята, грали в різноманітні ігри, пов’язані з українськими символами, лексичним значенням слів, відгадували хіти сучасних виконавців за емодзі, розгадували ребуси.
Учні школи на перерві послухали розповідь про події, які започаткували національне свято Дня Соборності України. Вони взяли участь у створенні ланцюга єдності з першого по четвертий поверх для передачі прапора України у шкільний музей, але захід перервала повітряна тривога…